Slide
Anketimize katılmak için tıklayın veya tarayın.
"Çalışmadan, yorulmadan ve üretmeden,rahat yaşamak isteyen toplumlar; evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini daha sonra da istiklal ve istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar."
Mustafa Kemal ATATÜRK

KALİTE ve Enerji POLİTİKAMIZ

“Sağlıklı üretim, hijyenik dağıtım”
T.C. ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
HALK EKMEK

Kalite ve Enerji Politikamız

 
En hijyenik koşullarda  kaliteli ve lezzetli ekmek üreterek müşteri memnuniyetini ön planda tutmak, sağlıklı  koşullarda üretilen ekmeklerin yine modern ve hijyenik ortamlarda tüketiciye ulaşmasını sağlamak.

Yasalara ve mevzuatlara bağlı kalınarak çalışanların memnuniyetini sağlamak, işçi sağlığını ve güvenliğini oluşturmak, yasa ve mevzuatlar çerçevesinde çevre kirliliğini azaltmak, ürün çeşitlendirilmesine giderek, halkın temel gıda maddesi olan ekmekte fiyat dengesini kurmak.

Doğal afetlerde yurt içi ve yurt dışında halkın temel gereksinimi olan ekmek ihtiyacını karşılamak, seyyar fırınları ivedilikle devreye sokmak.

Çalışanların, Kalite, Gıda, Çevre, İş Güvenliği yönetim sistemleri konusunda bilinçlendirilerek, sistemin sürekli iyileştirilmesini sağlamak.

Halkın gereksinim duyduğu beslenme ve diyet açısından önem arz eden ekmekleri üretmek için teknolojiyi sürekli takip ederek AR-GE biriminin desteği ile yeniliklerden faydalanmak ekmek verimini artırarak maliyetleri düşürmek, bu çalışmaların sürekliliğini sağlamak ve sektörde yeniliklerin öncüsü olmak.

Buğdayın ekmeğe olan zorlu yolculuğunu

Sofraların baş tacı, toplumumuzun temel besin maddesidir ekmek. Tarladan sofradaki yerini alıncaya kadar zahmetli bir yolculuktur ekmeğin öyküsü.

Ekmeğin kabul gören en eski hikayesine göre; ilk insanlar su ile ıslatılmış ve kendi haline bırakılmış buğday kırmasında gözeneklerin meydana geldiğini görmüşler ve gözenekli kütleyi sıcak taşlar üzerinde pişirdikleri zaman lezzetinin iyi olduğunu anlamışlardır. Cilalı Taş Devrinde Kestane, Meşe Palamudu gibi bazı bitkisel ürünlerin ezilip suyla karıştırdıktan sonra elde edilen hamurun, kızgın taşlar üzerinde ya da kül içerisinde pişirilerek yendiği de bilinmektedir.

Sağlıklı üretim, hijyenik dağıtım ...
footerlogolar

Sosyal Medyada Biz

Bize Ulaşın