Halk Ekmek

Ürünler

Halk Pide

Ankara Büyükşehir Belediyesi Halk Ekmek Fabrikasında, el değmeden ve hijyenik ortamda üretilen ekmek çeşitlerine bu sene bir yenisini daha eklendi ‘HALK PİDE’... Genel olarak Türkiye’nin her yerinde aynı şekilde yapılan Ramazan pidesi, Ankara Halk Ekmek fabrikasında üretilen halk pide ile farklı bir şekil ve lezzetle Ankaralıların sofralarında yer aldı.

Geleneksel ve özellikle Ramazan aylarında sofralarımızda vazgeçemediğimiz ürün olan pide sağlıklı koşullarda el değmeden tam otomatik makinelerde üretilmektedir. Temiz ve piyasadaki pide fiyatlarını dengelemesi nedeniyle vatandaşımızın beğenisine sunulmuştur.

Bu pide, son teknoloji ürünü olan ‘Simit-pide Laminier hattı’ adı altında yapılan ileri teknoloji ürünü makinelerde el değmeden üretilmekte ve hemen poşetlenip satışa sunulmaktadır. Halk Pide; hem hijyenik, hem kaliteli, hem de ekonomiktir. İlk etapta 30.000 olarak üretime başlandı ama talebin artışıyla birlikte bugün 75.000’e çıktı üretimimiz. Talebin artışına en büyük etken ise, ileri teknoloji ürünü olan makinelerde el değmeden, hijyenik ortamda üretilmesi ve 2 gün taze kalabilmesi, aynı zamanda da poşetli olması. Bir başka nedense hem şekli, hem lezzeti, hem de ekonomik olmasıdır.

Üretilen bu pidelerin ekonomik olması piyasadaki diğer fırınlar üzerinde de olumlu bir etki yaparak pidelerin fiyatının artmamasını sağlayarak vatandaşın ucuz pide yemesine imkân sağlamaktadır…