Bizden

Haberler

SİMİT CAMEKANI MÜRACAATLARI

SİMİT CAMEKANI MÜRACAATINDA İSTENEN EVRAKLAR

 

1.       Özür durumunu gösteren heyet raporunun aslı  (en az %40)

 

2.       Özürlü raporunda süreklidir ibaresi olmayanların haricindeki raporlar 2014 - 2015 - 2016 - 2017 - 2018  tarihli olacaktır.

 

3.       Yeni tarihli vukuatlı nüfus kayıt örneği nüfus Müdürlüğünden veya  Muhtarlıktan alınacak (Müracaat tarihi itibariyle 15 günlük olacak)

 

4.       Yeni tarihli ikametgah ilmuhaberi nüfus Müdürlüğünden veya Muhtarlıktan alınacak (Müracaat tarihi itibariyle 15 günlük olacak)

 

5.       Nüfus cüzdanı aslı ve fotokopisi (18 yaşından küçüklerin velileri ve vasiler içinde geçerlidir)

 

6.       SSK, Bağ-Kur  ve Emekli Sandığı üyesi olmadığına dair belge (isteğe bağlı ve tarım primi ödeyen Bağkur'luların aldıkları kağıda isteğe bağlı veya tarım sigortalısı ibaresini mutlaka yazdırıp yetkilinin imzasını ve kaşesinin olması gerekmektedir) 2022'ye göre maaş alanların maaş kartlarını veya dekontlarını getirmeleri gerekmektedir.

 

7.       Özürlünün durumuna göre mahkemeden vasi belgesi (Zihinsel özürlüler, mental reterdasyon ve şizofren vb.olanlar için)

 

8.       Engelli olup çalışanların, emeklilerin ve herhangi bir yerden (dul-yetim veya anneden, babadan, eşten) maaş alanların müracaatları kabul edilmeyecektir.

 

9.       15 yaş altı ve 65 yaş üstü müracaatları kabul edilmeyecektir.

 

10.   15-18 yaş arası müracaatlarında anne ve babanın SSK, Bağ-Kur ve Emekli Sandığı üyesi olmadığına dair belge getirmeleri gerekmektedir.

 

11.   Simit camekanının başında özürlü kişi durmak zorunda olduğundan müracaata bizzat gelmesi gerekmektedir.

 

12.   Eksik evrak getirenlerin müracaatı kabul edilmeyecektir.

 

Top