Bizden

Haberler

BAKLAVA SATIŞLARIMIZ BAŞLADI

Geçtiğimiz Ramazan Bayramı’na özel olarak Başkentlilerin beğenisine sunulan fıstıklı ve cevizli baklava, yoğun talep üzerine yeniden üretilmeye başlandı.

Başkentlilerin yoğun olarak talepte bulunduğu Halk Ekmek baklava çeşitleri, 13 Ağustos’tan itibaren Halk Ekmek Satış Mağazalarının raflarında yerini aldı. Bayramların vazgeçilmez tatlısı baklava, Halk Ekmek Fabrikası güvencesiyle Kurban Bayramı’nda da Başkentlilerin sofrasındaki yerini alacak. Fıstıklı baklavanın porsiyonu 5 TL, cevizli baklavanın porsiyonu ise 4 TL olacak. Talebe göre kiloyla da satılacak olan Halk Ekmek baklavaları, tadıyla ve içeriğindeki malzemeleriyle de birinci sınıf kalitede olacak.

İster porsiyon, ister kiloyla

Genel Müdürümüz Ahmet Sarıduman konuyla ilgili olarak verdiği bilgide, 13 Ağustos Pazartesi gününden itibaren seri üretime geçecekleri baklavaların; Gimat Halk Ekmek Fabrika Satış Mağazası, Kocatepe Kültür Merkezi, Mithatpaşa, Atlantis, Dışkapı, Büyükşehir Belediyesi, ASKİ ve Gökkuşağı’nda bulunan Halk Ekmek Fabrika Satış Mağazası’ndan satın alınabileceğini söyledi. Kalitesi ve fiyatıyla ürettikleri baklavanın Başkentlilerin tercihi olmayı sürdüreceğini belirten Sarıduman, "Yüzde yüz tereyağlı ve katkısız baklavalarımızı vatandaşlarımız ister porsiyon ister kiloyla alabilecek. Bundan sonra sadece bayramlarda değil, bayramdan sonra da her gün satışa sunulacak. Büyükşehir Belediye Başkanımız Mustafa Tuna’nın da dediği gibi ‘önceliğimiz vatandaş talepleri ve memnuniyeti’ olduğu için seri üretime geçme kararı aldık” dedi.

Her porsiyonda 40’ar gramlık iki adet baklavanın yer alacağını ifade eden Sarıduman, kiloyla almak isteyenler için bir kiloda 25 adet baklava olacağını kaydetti. Fıstıklı baklavanın kilosu 60 TL’den, cevizli baklavanın kilosu ise 50 TL’den satışa sunulacak.

Top