Bizden

Haberler

HALK EKMEKTE GELENEKSEL İFTAR BULUŞMASI

Ankara Halk Ekmek Fabrikası personeli geleneksel iftar yemeğinde bir araya geldi.

Ramazan ayının manevi ikliminin yoğun olarak yaşandığı bir dönemde, Halk Ekmek Fabrikası ailesi Geleneksel iftar yemeğinde buluştu.

Altındağ Kültür Sarayı’nda düzenlenen iftar yemeğine, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı eski Bakan yardımcısı Orhan Yeğin, Ankara Büyükşehir Belediyesi daire başkanları, şirket genel müdürleri, Aski Genel Müdürü, Halk Ekmek Fabrikası yönetim kurulu üyeleri ile Genel Müdür Ahmet Sarıduman katıldı. Fabrika personellerinin aileleri ile katıldığı iftarda Kur’an-Kerim tilavetinden sonra oruçlar açıldı.

Programda kısa bir konuşma yapan Halk Ekmek Fabrikası Genel Müdürü Ahmet Sarıduman, bu yemeğin geleneksel bir yapıya kavuşturulacağını, her yıl Halk Ekmek ailesi ile birlikte iftar açma arzusunda olduklarını söyledi. Sarıduman;

“Başı rahmet ortası mağfiret sonu ise cehennem azabından kurtuluş olarak tanımlanan mübarek Ramazan ayını yavaş yavaş uğurluyoruz. Allah tuttuğumuz oruçları ve yaptığımız ibadetleri kabul eylesin. Geleneksel hale getirmeyi planladığımız iftar programımızdayız. Bugün istedik ki bir arada olalım, birlikte oruçlarımızı açalım, sohbet, muhabbet edelim. İnşallah hep birlikte Halk Ekmek Fabrikasını daha iyi, daha güzel yerlere getirebilmek için çalışacağız. Hiçbir endişeye, hiçbir tereddüte yer vermeden, biz işimizi en iyi şekilde yapmaya devam edeceğiz. Halk ekmek fabrikası bugün üretim kapasitesiyle Türkiye’nin en büyük şirketlerinden biridir. Bu başarının mimarları sizlersiniz. Ben bu başarıdan dolayı Ankara’da yaşayan bir birey olarak hepinizi kutluyorum. Bu ailenin bir mensubu olmaktan gurur duyuyorum. Allah birliğimizi, dirliğimizi ve birlikteliğimizi bozmasın. Başarımızı daim etsin. Hepinize teşekkür ediyorum” dedi.

İftar yemeğinin ardından kısa bir konuşma yapan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı eski Bakan yardımcısı Orhan Yeğin, Önemli bir sürece hazırlandıklarını, 24 Haziran’da ülkemizin çok kritik süreçten geçeceğini söyledi. Bu süreçte milletçe kenetlenmemiz gerektiğini vurgulayan Yeğin, ülkemizi çok daha güçlü ve aydınlık bir geleceğin beklediğini ifade etti.

İftar programında tek tek masaları ziyaret eden Genel Müdürümüz Ahmet Sarıduman, personel ile sohbet ederek hal ve hatırlarını sordu. Program bitiminde personel ve aileleriyle fotoğraf çektiren Sarıduman, tüm misafirlere katılımlarından dolayı teşekkür etti.

 

Top