Bizden

Haberler

HALK EKMEK BÜFELERİ

HALK EKMEK BÜFELERİ
 
HALK EKMEK BÜFELERİ YENİ SAHİPLERİNİ BULDU
 
Ankara Halk Ekmek Fabrikası dar gelirli vatandaşlarımıza destek olmaya devam ediyor.
 
Halk Ekmek Fabrikasına ait ekmek satış büfelerinden sözleşmesi biten, büfe işleticisi tarafından kapatılmak istenen veya farklı sebeplerden dolayı kapalı bulunan ekmek büfeleri yeni sahiplerini buldu.
 
Ankara’nın 430 farklı noktasında yer alan Halk Ekmek büfeleri, sözleşme tarihleri dolduğunda, farklı sebeplerden dolayı sözleşmesi feshedildiğinde büfe işletmek isteyen vatandaşlarımıza veriliyor. Bugün yapılan kura çekilişinde boş olan büfeler kura ile yeni sahiplerine teslim edildi.
 
Büfe işletmek için fabrikamıza dilekçe ile başvuru yapan vatandaşlarımız, Genel Müdürümüz sayın Ahmet Sarıduman’ın da katıldığı kura çekiliş programında kura çekerek ekmek büfesi işletmek için şanslarını denediler. Yapılan kura çekilişinde Ankara’nın farklı ilçelerinde yer alan 10 ekmek büfesi yeni sahiplerine teslim edildi. Listede yer alan boş büfeler tek tek okunarak bu büfelere talipli olanların isimleri yazılarak bir fanusun içine atıldı. Her büfe için ayrı ayrı çekiliş yapılarak tüm katılımcıların memnun kaldığı bir çekiliş gerçekleştirildi.
 
Çekiliş esnasında hayli heyecanlı oldukları gözlenen başvuru sahipleri, çekilişten sonra oldukça mutlu oldular. Bu uygulamanın çok yerinde olduğunu ifade eden vatandaşlar, yeni bir ekmek kapısı elde etmenin sevincini yaşadılar. Konu ile ilgili bilgi veren Genel Müdürümüz Ahmet Sarıduman; bu uygulamanın devam edeceğini, Ankara’da boş ve işletilmeyen ekmek büfesi bırakılmayacağını söyledi. Sarıduman:
 
 “Ekmek satış büfelerimiz fabrikamızın en önemli ürün satış noktalarıdır. Büfecilerimizle ilgilenmek, onların sorunlarına etkili ve kalıcı çözümler sunmak, kazançlarını artırabilmek bizlerin en önemli görevidir. Onlar bizim vitrinimizdir. Ankara’nın 430 farklı noktasında yer alan ekmek büfelerimizin uygun şartlarda ekmek satışı yapmaları için gereken hassasiyeti gösteriyoruz. Sözleşmesi biten, kendi isteği ile kapatmak isteyen veya işletme kurallarına uymayıp kapatılan tüm büfeler belli aralıklarla vatandaşlarımıza kura çekilişi ile verilecektir. Bugün büfe işletmeye hak kazanan tüm talihlileri kutluyor, hayırlı ve bereketli kazançlar diliyorum” dedi.   

Top