Bizden

Haberler

ANKARA HALK EKMEK FABRİKASI ZİYARETÇİLERİNİ AĞIRLAMAYA DEVAM EDİYOR

1994 yılında günde 220 bin ekmek üretimi yapan Halk Ekmek fabrikası, çağın modern cihazlarını kullanarak ve özverili çalışmalarla, günde 1 milyon ekmek üreten modern bir yapıya kavuştu. Bugün kendi kârı ile yeni bir fabrika kurabilen, Türkiye’nin 2. büyük 500 şirketi arasında 11. sıraya girmiş dev bir şirket haline gelen fabrika, Ankara’nın ekmek ihtiyacının 1/3’ünü karşılamaktadır.

1982 yılında 4 adet tünel bant ile piyasadaki ekmek fiyatlarını dengelemek, sağlıklı koşullarda kaliteli, sağlıklı ve besleyici ekmekler üretmek amacıyla kurulan Halk Ekmek Fabrikası, bugün, tek çatı altında ekmek üreten dünyanın en büyük fabrikası haline gelmiştir. Bu büyüme sırasında teknoloji yakından takip edilmiş ve tüm yenilikler fabrikaya entegre edilerek, sağlıklı ve besleyici bir ekmek üretmek için gerekli olan her şey düşünülmüş ve üretim alanı o doğrultuda donatılmıştır.

Ankara Halk Ekmek Fabrikası, gerek Ankara’da gerekse Türkiye’de örnek bir kuruluş olarak, sektördeki esnafa yol gösteren, kaliteli ekmeğin nasıl üretilmesi gerektiğini anlatan, bilimin ışığında yapılan projeler ile tüketiciye en mükemmeli sunmaya çalışan köklü bir kuruluştur. Piyasa fiyatlarını dengeleme yanında, kâr amacını ikinci planda tutarak, müşteri memnuniyetini ve sağlığını ilk planda tutan Halk Ekmek, üniversite-sanayi işbirliğinin de güzel bir örneğidir. Tüm bu özelliklerinin yanında Ankara Halk Ekmek Fabrikası üretim aşamalarını tüketicileriyle paylaşmak için her gün farklı bölgelerden ziyaretçiler kabul etmektedir. Ziyaretçiler yaptıkları gezide ekmeğin üretiliş aşamalarını, kullanılan teknolojiyi, el değmeden yapılan üretimi yerinde görmektedirler. Ayrıca fabrika bünyesinde ziyarete açık olan Ekmek Müzesini de ziyaret etmektedirler. Gerek ilk ve orta öğretim okulları, lise ve üniversiteler, gerekse sivil toplum kuruluşları, lokal ve heyetler de ziyaretlerini sürdürmektedir.

2017 yılının ilk 6 ayında Ankara’nın tüm ilçelerindeki eğitim öğretim kurumlarından fabrikamıza ziyaretler yapılarak öğrenci ve öğretmenler Ankara Halk Ekmek Fabrikası hakkında bilgilendirilmiştir. Ankara Halk Ekmek Fabrikasını 2016-2017 yılı içerisinde, 70 İlköğretim Okulu, 15 Lise 9 Çocuk Kulübü, 7 Anaokulu 10 Hanım Lokali ve 5 Üniversite ile birlikte birçok vatandaşımız ziyaret etmiş, çalışmaları yerinde gözlemlemişlerdir. Bütün ziyaretçiler ağırlanarak fabrikamızın geldiği son nokta ziyaretçiler ile paylaşılmıştır. Bu ziyaretlerde yaklaşık 11184 kişi fabrikamızı ziyaret ederek üretim alanımızı da görme imkânı bulmuştur. Müşteri memnuniyeti çalışmaları kapsamında tüketicilerimizden gelen tüm istek ve şikâyetler ilgili birim tarafından titizlikle takip edilmiş ve müşterilerimize gerekli bilgi sunulmuştur.

Top