Bizden

Haberler

ANKARA HALK EKMEK FABRİKA SATIŞ YERİ YENİ BİNASINA TAŞINIYOR

Ankara Büyükşehir Belediyesi Halk Ekmek Fabrikası tarafından yaptırılan yeni yönetim binası ve satış yeri kısa bir süre sonra hizmete giriyor.

Ankara Halk Ekmek Fabrikası önünde yer alan fabrika satış yeri, yeni yapılan görkemli binasına taşınıyor. Toplam 4300 m²likbir alana yapılan binanın 1500 m²lik kısmı müşterilere hizmet verecek. Aynı anda 300 kişinin yer bulabileceği oturma alanına sahip binada müşteri memnuniyeti açısından tüm detaylar düşünülmüş. Halk Ekmek Fabrikası tarafından üretilen tüm ürünlerin sıcak sıcak satışa sunulacağı yeni satış yerinde zengin kahvaltılık çeşitleri ve farklı ürünler yer alacak.

2 katlı olarak projelendirilen binanın ayrıca 1000m²lik bodrum katında da üretim yapılacak. Fabrikanın yönetim birimleri ile bürolarında yer alacağı yeni binada Selçuklu ve Osmanlı dönemi motifleri kullanıldı.

Tüm ekmek çeşitlerinin bulunduğu satış alanından su böreği pişirme alanına, kahvaltılık ürün reyonlarından sıcak ve soğuk içecek bölümlerine, halk çerez satış alanından simit ve poğaça satış alanlarına kadar oldukça ferah bir ortam oluşturuldu. Halk Ekmek Fabrikası’nın yeni binası ile ilgili bilgiler veren Genel Müdür Ali İlkbahar, binanın tamamen fabrikanın öz sermayesi ile inşa edildiğini, hiç kimseye tek kuruş borçları olmadığını söyledi.İlkbahar sözlerine şöyle devam etti: “Binanın yapımı için hiçbir bankadan tek kuruş kredi almadık. Halk Ekmek Fabrikası olarak kendi kârımız ile yatırım yapabileceğimizi daha önce üretim alanımızı büyütüp makinalarımızı yenilerken görmüştük. Bu yüzden kendimize ve tüketicilerimize olan inancımızla yola çıktık. Şükürler olsun ki bugün çok nadide bir eser ortaya çıktı. Gerek geniş ve ferah alışveriş alanıyla, gerek geniş otoparkı ve yeşil alanlarıyla tüketicilerimizi rahat ettireceğimize inanıyoruz. Ankaralı tüketicilerimize çok daha güzel tesisler sunabilmek için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz. Bu eserin inşasında bizlere destek veren herkese şükranlarımı sunuyorum. Kısa bir süre sonra Ankaralı hemşerilerimizi yeni binamızda ağırlamaktan mutluluk duyacağız” dedi.

Top